Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
       
 
ROL EKMEK ÜRETİMİ
Ata Ekmeği Üretimi
Tuzsuz Ekmek Üretimi
Sandwich Ekmeği Üretimi
Beyaz Ekmek Üretimi
Çiçek Ekmek Üretimi
Ramazan Pidesi İmalatı
Roll Ekmek Üretimi
Kepekli Roll Ekmek üretimi
Tuzsuz Roll Ekmek üretimi
Şerbetli Tatlılar
Yaş-Kuru Pastalar

 

 
» urunlerimiz hakkında gorusleriniz?
yeterli
cok güzel
gelistirilebilir
RESULTS


FABRİKAMIZ / 


İMALAT ve SEVKİYAT
 
    UN TEMİNİ 
    bereket ekmek ürünlerinde kullanılan unlar, özel olarak sürekli aynı standartlara sahip değirmenler tarafından karşılanır. Kaliteyi aynı seviyede tutabilmek ve besin değeri yüksek ürünler sunabilmek amacıyla kullanılan unların protein, mineral ve vitamin değerleri sürekli takip edilir. Özel depolama sistemi ile un deposunda sürekli bir hava sirkülasyonu sağlayarak kullanılan unların daima aynı kalitede kalması sağlanır.
 
 
    ELEK ve SLOLAMA SİSTEMİ 
    Bu sistemin diğerlerinden farkı; sürekli bir standardın korunması amacıyla öncelikle fabrikalardan gelen unların laboratuar analiz sonuçlarına dayanarak sınıflandırılması, daha sonra üç adet silodan oluşan sistemden birbirine uyum sağlayan unların ince eleklerden geçirilerek çekilmesidir.
 
     HAMUR YOĞURMA ÜNİTESİ

      
Silolardan otomatik dozajlama sistemi ile alınan un ve arıtma sisteminden çıkan uygun normlardaki su karıştırılarak yoğurma işlemi başlatılır. Eski teknoloji kullanılarak yapılan hamur yoğurma işlemi 45-50 dk sürerken bereket ekmek firmasında kullanılan son teknoloji ünitelerle yapılan yoğurma işlemi 15 dk gibi kısa bir sürede sona ermektedir. Bu sistem sayesinde; hem zaman tasarrufu hem de daha etkili yoğurma ile üretilmiş daha kaliteli ekmeklerin üretilmesi sağlanır.
 
 
       HAMUR YÜKLEME ve KESME - TARTMA ÜNİTESİ

      Bu ünitenin en önemli avantajı; hazırlanan hamurun el değmeden otomatik olarak kesme ve tartma makinesine yüklenmesi ve kesme-tartma makinesindeki hassas gramaj ayarıyla hamurların sürekli standart bir ağırlıkta olmasını sağlamasıdır.
 
 
       ELEKTRONİK FERMANTASYON SİSTEMİ

      Elektronik fermantasyon sistemi sayesinde; fırına pişmek üzere girecek hamurların en ideal büyüklüğe ulaşması, hem ısının hem de nemin sürekli kontrol altında tutularak istenilen ekmek elde edilmesi sağlanmaktadır. Bu sistem bereket ekmek’ı diğer ekmek fabrikalarından ayıran en büyük özelliklerden biridir.
 
 
        TÜNEL TİPİ PİŞİRME FIRIN 

      bereket ekmek
fabrikasının saatteki ekmek üretim kapasitesi 6.000 civarındadır. Bunun 4000 adedi; 3 katlı yürüyen bant üzerinde 11 metre uzunluğunda giderken üzerine sıcak hava üflenerek 1. Tünel fırında pişirilmektedir. 2.fırın ise; Taş fırın prensibine  sahip olan fırındır ve bu fırının da saatteki kapasitesi 2000 civarındadır.Roll ekmek üretimimizde ise saatte 8.000 ekmek kapasiteli 3 döner fırınla çalışmaktayız.

       Tünel tipi fırınlarda pişirilen ekmekler; otomatik ambalajlama makinesinde ambalajlanma sonrasında ekmeğin iç yapısında terleme ve hamur kalma durumunu ortadan kaldırmak amacıyla; 5 katlı 300 metre uzunluğundaki soğutma bandında, fırın çıkışındaki 90 derecelik sıcaklığı, paketlemeye uygun olan oda sıcaklığına indirebilmek için 60-100 dk yavaş bir şekilde dolaştırılır.

 
 
       AMBALAJ

      
Bu sistemin en büyük avantajı: Ambalajlı ekmeklere ilk önce tüketicinin ellerinin değmesidir. Bu sayede fabrikaya giren ve el değmeden üretilen ekmek pazarlama aşamasında da korunmuş olmaktadır.
 
 
       SEVKİYAT İÇİN HAZIRLIK AŞAMASI

      Sevkiyat için hazırlanan ürünler tahta yerine plastik kasalara yerleştirilir. Böylece tahta kasalarda daha rahat barınabilen böcek ve haşerelerden ürünler korunmaktadır. Ayrıca ürün dağıtımından sonra toplanan plastik kasalar her gün kasa yıkama makinesi ile yıkanıp kurutulmaktadır.
 
 
       SEVKİYAT

      
Dağıtıma hazır hale gelen ürünler; Ankara'nın her bölgesine 7 gün 24 saat gönderilerek en iyi hizmet sunulmaya çalışılmaktadırAdres: Belediye Cad. No: 52 Pursaklar/ANKARA
Telefon : +90 312 328 11 35 Faks :+90 312 328 11 36
E-Posta : bereket@hotmail.com
Bu web sitesi trfil.net tarafından SiteKur 7.0 ile hazırlanmıştır.
Her hakkı saklıdır. 2011©